Jaarthema Lokale PolitieZone Rupel: jongeren en politie

Zoals elk jaar stelde de Lokale PolitieZone Rupel op de jaarlijkse lentereceptie van 23 april het nieuwe jaarthema voor. Dit jaar is dit 'jongeren en politie'. Korpschef Gwen Merckx: "In een democratische rechtsstaat moet de burger vertrouwen hebben in zijn politie. Jongeren zijn de volwassenen van morgen en we vinden het dan ook de investering waard om jongeren op een positieve manier te laten kennismaken met de Lokale PolitieZone Rupel als organisatie." In 2010 worden verschillende initiatieven naar diverse leeftijdsgroepen gelanceerd.
Zo wordt er voor de kleuters en lagere schoolkinderen ‘het echte speel- en doeboek’ met bijhorende mascotte uitgebracht. Dit boek zal door een persoonlijk contact met een politieambtenaar aan het kind worden overhandigd. Dat kan zijn in de wachtzaal van een politiecommissariaat, op school na een verkeersles gegeven door een politie-inspecteur of bij de opvang van een kind als slachtoffer van huiselijk geweld.
"Onze nieuwe mascotte voor de kinderen wordt via onze tweede editie van de Rupelse Politiekrant aan de meer dan 26.000 gezinnen uit de Rupelstreek voorgesteld. We hopen hem in de loop van dit jaar ook een naam te kunnen geven.
Tegen het najaar van 2010 komt er op de website politiezonerupel.be een dynamische en interactieve kidscorner met kleurprenten en spelletjes, teksten op kindermaat voor een spreekbeurt in de klas en een quiz om de kennis over de Lokale PolitieZone Rupel en haar politietaken te testen. De bedoeling is de politiezone toegankelijker te maken voor de Rupelse kinderen", zegt korpschef Gwen Merckx.
In de editie 2010 van de Rupelse Politiekrant die zoals vorig jaar in de loop van de maand mei in alle Rupelse brievenbussen zal terechtkomen, hebben we extra aandacht besteed aan onderwerpen die tieners en adolescenten zouden kunnen interesseren zoals ‘hoe haal ik mijn rijbewijs?’ en ‘hoe mag ik mijn auto tunen?’.
Daarnaast start de Lokale PolitieZone Rupel, in samenwerking met de brandweer, met een nieuw project: ‘de veiligheidsweek’. In september-oktober 2010 wordt aan de Rupelse middelbare scholen een veiligheidsdag aangeboden voor de laatste twee secundaire studiejaren. De leerlingen kunnen deelnemen aan praktijkgerichte workshops over ‘Veilig omgaan met vuur’, ‘Het voorkomen van gedrag dat criminaliteit aantrekt’, ‘Hoe ervaren andere mensen veiligheid/onveiligheid op straat’ met als doel de jongeren basiskennis rond veiligheid mee te geven die hen een voorsprong geeft voor een succesvolle start in het leven.
Samen werken we aan veiligheid!
| Volgende > |
|---|













